Fuji Anday

1600m-4:27
3200m-9:14
5K- 15:30
3-Time State Medalist
All-South Region Footlocker
Signed with University of Tennessee

Bill Archer

1600m-4:32
5K- 16:18
Class of 2021

Maggie Aydt

Mile-5:20
3200m-11:15
5K- 18:31

2-time 3rd Place Kentucky State Meet
Class of 2021

Ella Bailey

1600m-5:32
3200m-11:55
5K- 19:41
Class of 2023

Julian Baeza

1600m-4:27
3200m-9:26
5K- 15:19

Texas State Private School Champion XC
14th at Footlocker South
Class of 2020

Brendan Colwell

1600m-4:30
2 mile-9:16
5K- 15:29

Pennsylvania State Runner- Up XC
11th at Footlocker Northeast
Class of 2021

Henry Coughlin

3000m-9:07
5K- 15:52
Oregon 3A XC Champ
Class of 2022

Tommy Gaffey

1500-3:56

3000-8:50
5K- 15:52
NEPSTA Division 2 Champion 3000m
Signed with University of North Carolina

Caden Goss

3200-9:52
5K- 15:51
Oklahoma 3A XC Champ
Class of 2022

Nate Guthals

800- 1:52
1500-3:52
3000-8:32
Half-1:05:59
Marathon: 2:17:50
Olympic Trials Qualifier 2020

Indianapolis Monumental Marathon Champ

Kyle Graves

800- 1:49
1500-3:42.89

Mile-4:00.39
3000-8:18.28

NCAA All-American
3xAll-ACC

Kevin Haas

800-1:58
1600-4:25

3200-9:53
5K- 16:23
10th at PA State meet in 1600m
Class of 2020

Nyah Hernandez

800- 2:20
1600-5:03

3200-10:38
5K-18:18

3-Time GA State Champion

Signed with Kennesaw State

Trey Hurt

5K- 16:23
Class of 2022

Owen Karas
Ohio State Qualifier

1600-4:26
3200-9:26

5K-15:39

Class of 2021

Ashley Klingenburg

800- 2:11
1600-4:55

3200-10:51
5K-18:10

3rd Place Florida State Track Meet 800m

Signed with University of Florida

Jacob Knodle

1600-4:25

3200-9:43
5K- 15:36
3rd North Dakota State Meet XC
Class of 2021

Kyrstof Lapotsky

1600-4:27
3200-9:22

State Medalist Pennsylvania
Class of 2020

Kathryn Lazarchick

800- 2:09.30
1500-4:17.54
Mile-4:34
3000-9:10.07
5000-16:21.60
Marathon-2:40:12
10th at USA indoor 3000m

Olympic Trials Qualifier 2020

Christian Leach

1600-4:29
3200-9:48
5k-16:21
Ohio State Meet Qualifier

Class of 2020

Dustyn Lewis

1600-4:30
3200-9:29
5000-15:36
4th Alabama State XC Meet
Class of 2020

Collin Mayfield

1600-4:33
3200-9:43
5000-15:32
Alabama State Champ 3A
Class of 2021

Evan Myran

1600-4:40
3200-10:10
5000-16:03
Class of 2021

Sully Nordheim

800-2:04
1600-4:32
Florida State Track Meet Qualifier
Class of 2020

Gracie O'Neal
1600-5:16

3200-11:27
5K-18:17
8-Time Georgia State Champion

Signed with UGA
 

Joseph Perry

1600m-4:34

3200m-9:50
5K
-15:55

Alabama 4A State Champ XC

Class 2022

Brooke Robinson

1600m-5:27

3200m-11:38
5K
-18:49
4th at NCISSA State XC Meet

Signed with Baylor

Megan Roth

1600m-5:39
3200m-12:09
5K- 18:57
Signed with Tennessee-Martin

Emma Solis

400- 59.03
800-2:17.12

1500-4:49
5K-18:19
8th at Florida State Meet 

Signed with University of Florida

Luke Sumerford

3000m- 8:48
5000m- 14:56

10000m- 31:22
3rd at NC USTAF 5K Championship

 

Lauren Stroud

5K: 16:39

10k-34:11
Half Marathon-1:14:53
Marathon- 2:46:56

2016, 2020- Olympic Trials Qualifier
 

McKenna Trapheagen

1600-5:00

3200m- 10:55

5k XC: 17:32
5000m- 17:34
2x GA 5A State Cross Country Champion

Signed with Georgia Tech
 

© 2023 by Coach.Corp. Proudly created with Wix.com